GAP / FIT Travel biuro podróży
Czarnogóra

Czarnogóra jest mniej popularnym kierunkiem niż Chorwacja, dlatego poniżej przedstawiam 10 miejsc dla których warto wybrać się na wczasy do Czarnogóry:
1) Zatoka Kotorska tzw bałkańskie fiordy + piękna starówka w mieści Kotor, z bardzo dużą ilością klimatycznych knajpek.
2) Budva - piękne plaże i nocne życie. Plaże w Budvie są długie i szerokie. W centrum znajduje się popularna "Slovenska Plaża". Dalej od centrum leżą plaże Jazz i Tresteno, gdzie można uprawiać windsurfing i jeździć na nartach wodnych. Ze względu na bogatą ofertę rozrywkową Budva nazywana jest czarnogórskim Miami.
3) Wyspa Sveti Stefan to chyba najbardziej znany widok Czarnogóry, często umieszczany na pocztówkach i w folderach turystycznych.
4) Ulcinj - znane czarnogórskie kąpielisko. Mimo dość dużego zatłoczenia Ulcinj to niemalże urlopowy raj - morze jest tu czyste i turkusowe, przyroda i pogoda piękna, a wybór plaż duży.
5) Tara - rafting w najgłębszym kanionie Europy. W głębi lądu, w  pobliżu granicy z Bośnią i Hercegowiną, w górach Durmitor znajduje się najgłębszy kanion Europy - kanion rzeki Tary.
6) Dla miłośników przyrody prawdziwym rajem w Czarnogórze będzie jezioro Szkoderskie.
7) Perast - nieduża miejscowość z piękną architekturą i wieloma restauracjami z pięknym widokiem na zatokę Kotorską. Uwagę przyciągają również dwie wyspy z kościołami.
8) Herceg Novi - kurort u stóp gór. Cztery twierdze i starówka tonące w bujnej śródziemnomorskiejj roślinności, w cyprysowych gajach nad szmaragdowymi wodami Adriatyku. Herceg Novi, nazywane miastem słońca i zieleni, to przyjemny czarnogórski kurort o bogatej historii.
9) Petrovac - kurort w gajach oliwnych. Petrovac stanowi świetną alternatywę dla głośnej i imprezowej Budvy. Piaszczysta plaża, krystalicznie czysta woda, dobra infrastruktura turystyczna i spokojna atmosfera sprawiają, że wszyscy poszukujący spokoju znajdą tu miejsce dla siebie.
10) Bar, główny port Czarnogóry, z którego można popłynąć do Włoch, zyskuje przy bliższym poznaniu. Przede wszystkim atrakcyjny jest Stary Bar, gdzie można zwiedzić m.in. pozostałości dawnej twierdzy czy akwedukt wybudowany przez Wenecjan.

Jeśli to jeszcze Państwa nie przekonało to proszę o kontakt podeślę parę zdjęć, które na pewno zachęcą do odwiedzenia tych regionów :)