GAP / FIT Travel biuro podróży
Chorwacja

Chorwacja jest jednym z najbliższych nam letnich kierunków. Chorwacki klimat to przede wszystkim nieduże nadmorskie miasteczka z tawernami i coś dla osób lubiących nurkować/snurkować: woda o dużej przejrzystości - z dużą ilością roślin i zwierząt. Poza dużymi miastami z tętniącym nocnym życiem i wspaniałymi zabytkami (Split, Zadar, Dubrownik) warto odwiedzić Park Narodowy Jezior Plitwickich czy Krka. Z półwyspu Istria można wybrać się na całodniową wycieczkę katamaranem do Wenecji. Jeśli znajdą się Państwo w południowej części Chorwacji warto wybrać się do Stone (nazywany "murem chińskim" Europy) lub odwiedzić sąsiednią Bośnię i Hercegowinę (Mostar, Medjugorie).

Do Chorwacji można spokojnie wybrać się już na długi weekend majowy, nie będzie upałów, ale na pewno wrócimy opaleni, a temperatura wody to około 16-18 °C. Najlepszym terminem na pobyt na Chorwacji jest na pewno wrzesień - piękna pogoda, niższe ceny, a woda w morzu wręcz gorąca.
Szczyt sezonu przypada oczywiście na ostatni tydzień lipca i na pewno pierwsze 2 tygodnie sierpnia. Ceny są dużo wyższe i w pierwszej kolejności znikają te apartamenty w najniższych cenach i o najlepszym standardzie. Więc w szczególności kiedy jedziemy w większej grupie warto rezerwować apartamenty wcześniej.